League of Legends: Wild Rift E-sporu geliyor!

League of Legends: Wild Rift E-sporu geliyor!

league of legends wild rift e sporu geliyor 1zV1a7y5

Riot Games’in, League of Legends tecrübesini taşınabilir platformlarda da oyunculara sunmak için özel olarak geliştirdiği League of Legends: Wild Rift oyunu, espor dünyasına adım atıyor. Yıldız olma sırası artık taşınabilir oyuncularda.

Riot Games, en büyük global espor imalcisi olarak dünyanın dört bir yanında düzenlediği profesyonel lig turnuvalarına bu sefer farklı bir platformda, bir yenisini daha ekliyor. Espor ekosisteminin başkanı pozisyonundaki şirket, yeni taşınabilir oyunu League of Legends: Wild Rift’in esporunu başlatıyor.

“Espora olan tutku ve bağlılığımızı mobile getiriyoruz”

Riot Games Global Espor Başkanı John Needham, bugünkü dönem başlangıcı yayınında; “Tıpkı LoL PC üzere son derece rekabetçi olan Wild Rift, derinliği, çeşitliliği ve heyecan dolu anlarıyla şahane bir spor pozisyonunda. Şimdi yolun başında olsak da espora olan tutku ve bağlılığımızı mobile getireceğimiz için çok heyecanlıyız” açıklamasında bulundu.

Riot Games, Wild Rift Esporu’nu dünyanın dört bir yanındaki oyunculara getirme noktasında hayli kararlı görünüyor. Şirket, bölgesel ve global planları üstünde çalışmaya devam etse de Wild Rift Esporu için Güneydoğu Asya’daki rekabetçi planlarını duyurdu.

Mart ayında başlıyor 

Güneydoğu Asya’da dönem, Mart ayı boyunca aşikâr aralıklarla gerçekleşecek küçük etkinliklerle başlayacak. Nisan’da gruplar sekiz farklı lokal turnuvada kozlarını paylaşacak. Burada kadrolar, lokal şampiyon olmak ve daha sonra Güneydoğu Asya’daki öbür lokal şampiyonlarla yarış fırsatını yakalamak için gayret edecekler.

BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir