Fibabanka’dan 316,2 milyon TL vergi öncesi kâr

Fibabanka’dan 316,2 milyon TL vergi öncesi kâr

fibabankadan 3162 milyon tl vergi oncesi k r 1NhsvL6E

Müşterilerinin gereksinim duydukları her an ve her yerde yanında olan Fibabanka, 2020 yılı sonunda bir evvelki yılın yüzde 26 üzerinde, 316,2 milyon TL vergi öncesi kâr elde etti. Bankanın tıpkı devirde vergi sonrası net kârı 229,8 milyon TL oldu.

Fibabanka’nın 2020 yılı Aralık sonu prestijiyle faal toplamı geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 24 artarak 27,2 milyar TL’ye yükseldi.

Fibabanka’nın kredi portföy büyüklüğü net 18,8 milyar TL, kredilerin toplam faaller içindeki hissesi ise yüzde 69 oldu. Birebir devirde, toplam pasiflerin yüzde 61’ini oluşturan müşteri mevduatı yüzde 23 artışla 16,7 milyar TL düzeyine yükseldi. Güçlü sermaye odağını koruyan Fibabanka’nın 31 Aralık 2020 prestijiyle sermaye yeterlilik rasyosu ise yüzde 19,4 düzeyinde gerçekleşti.

2020 yıl sonu finansal sonuçlarını pahalandıran Fibabanka Genel Müdürü ve İdare Heyeti Üyesi Ömer Mert, 2020’nin hem dünya hem de Türkiye için pandemiyle uğraş yılı olduğunu ve bu periyotta ulusal sorumluluk şuuruyla iktisada takviye olmaya devam ettiklerini belirterek; ‘‘2020 yılının dördüncü çeyreği başarılı bir performansla gayelerimiz doğrultusunda sona erdi. Bu yıl da, Türk bankacılık dalının genç ve dinamik oyuncularından biri olarak, faaliyetlerimizde müşterilerimizin muhtaçlık duyduğu her an yanlarında olmaya devam ettik. ‘Anlarız süratle, çözeriz hızla’ yaklaşımımız ve ‘Müşterinin ayağına giden banka anlayışımız’ çerçevesinde, tabana yaygın bankacılık anlayışımızla, teknolojiyi tüm iş yapış formlarımızın merkezine koyarak eser çeşitliliğimizi artırmak en değerli gayelerimiz olmaya devam ediyor. Bunu yapmanın yolunun da teknolojiyi, bilgiyi kullanmaktan geçtiğine inanıyoruz. Fizikî yatırımlar yerine teknolojik yatırımlar yapmaya odaklanarak konvansiyonel bankacılıkla değil dijitalleşme ile amacımıza yanlışsız ilerliyoruz. Bu doğrultuda 2020 yılında, büyük data ve bilgi bilimi teknoloji alt yapısına yatırım yaptık. Taşınabilir ve İnternet Bankacılığı kanallarımızı geliştirmeye yönelik yatırımlarımızı sürdürerek müşterilerimizin gereksinimlerine yönelik yeni eser ve hizmetler geliştirdik. 2021 yılında da yatırımlarımızı da yüklü olarak teknoloji ve bilgi idaresi alanında gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir